Masz pytania?
Połączenie zwrotne

Dlaczego warto zlecić druk 3D firmie zewnętrznej?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wykorzystać technologię druku 3D w swoim biznesie? Jak zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną bez inwestowania w drogi sprzęt i szkolenia z zakresu technologii addytywnych? Outsourcing druku 3D może nie tylko otworzyć nowe możliwości, ale także stać się kluczem do sukcesu Twojej firmy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zlecić to zadanie profesjonalistom.

Wykorzystaj potencjał outsourcingu druku 3D - 5 powodów, dlaczego warto!

  • Specjalistyczna wiedza i doświadczenie: firmy zewnętrzne zajmujące się drukiem 3D posiadają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w obszarze technologii wytwarzania addytywnego. Zatrudniają wysoko wykwalifikowany personel, który wie jak przygotować modele, wybrać odpowiednie materiały i zoptymalizować proces drukowania. Nierzadko oferują także wsparcie techniczne. Skorzystanie z ich wiedzy może przynieść lepsze rezultaty w porównaniu do prób samodzielnego drukowania.
  • Oszczędność czasu i zasobów: drukowanie 3D może być czasochłonne i wymagać znaczących zasobów, takich jak wysokiej jakości drukarka 3D, materiały i oprogramowanie. Zlecając druk 3D podwykonawcom, można zaoszczędzić czas oraz pieniądze i skierować je na inne priorytety biznesowe.
  • Dostęp do zaawansowanej technologii: firmy specjalistyczne często inwestują w najnowsze drukarki 3D i technologie, które mogą być zbyt kosztowne lub niedostępne dla wielu przedsiębiorstw. Dzięki zleceniu druku 3D firmie outsourcingowej, można uzyskać dostęp do zaawansowanej technologii i korzystać z jej potencjału bez konieczności inwestowania dużych sum pieniędzy na własny sprzęt.
  • Elastyczność i skalowalność: zlecając druk 3D innej firmie, masz większą elastyczność i skalowalność. Możesz łatwo dostosować swoje zlecenie do bieżących potrzeb i wymagań, nie martwiąc się o zakup i utrzymanie dodatkowej infrastruktury.
  • Jakość i precyzja: przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji addytywnej posiadają niezbędne umiejętności i technologie, aby zapewnić wysoką jakość i precyzję wydruków. Obiekt wykonany przez profesjonalistów może być bardziej niezawodny i odporny na błędy w porównaniu do amatorskich prób.

Kiedy Outsourcing druku 3D jest opłacalny?

Opłacalność outsourcingu druku 3D jest zależna od wielu zmiennych. Wielkie koncerny, które wykorzystują technologie addytywne na co dzień, mogą sobie pozwolić na inwestycję we własną farmę drukarek i różnorodność technologii wytwórczych. W mniejszych przedsiębiorstwach koszty wdrożenia jednej metody druku przestrzennego przekraczają najczęściej możliwości firmy. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, aby ocenić opłacalność outsourcingu?

Koszty inwestycji

Zakup profesjonalnych drukarek i oprogramowania oznacza spore wydatki już na starcie. Jeśli Twoja firma wykorzystuje druk 3D na niewielką skalę, to inwestowanie we własny sprzęt jest najzwyczajniej nieopłacalne. Lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą zewnętrzną.

Koszty operacyjne

Druk 3D wymaga nie tylko zaawansowanego technologicznie sprzętu, ale także kosztownych materiałów eksploatacyjnych, takich jak filamenty czy proszki. Przedsiębiorstwa oferujące usługę druku 3D na skalę masową mają często dostęp do preferencyjnych, hurtowych cen materiałów, dlatego koszt jednostkowy wytworzenia części przez firmę zewnętrzną może się okazać tańszy niż podczas produkcji własnej.

Koszty personelu

Profesjonalna produkcja przyrostowa wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej i doświadczenia w obszarze projektowania, przygotowania modeli, wyboru odpowiednich materiałów oraz optymalizacji procesu drukowania. Jeśli Twoja firma nie posiada takich kompetencji wewnętrznych, to wykorzystanie firmy outsourcingowej może być korzystne finansowo. Zatrudnienie wykwalifikowanego personelu i specjalistyczne szkolenia pochłaniają sporo budżetu, który można przeznaczyć na inne cele rozwojowe.

Elastyczność produkcji

Każda technologia posiada ograniczenia produkcyjne: prędkość i wydajność druku, poziom szczegółowości, zakres wartości granicznych etc. Decydując się na uruchomienie produkcji addytywnej na własne potrzeby, ograniczamy się najczęściej do jednej metody. Jeśli Twoja firma wykorzystuje zróżnicowane materiałowo komponenty, to zakup własnej drukarki nie będzie opłacalnym rozwiązaniem. Znacznie lepszym pomysłem jest w tym wypadku zlecenie druku 3D podwykonawcom.

Jak wybrać odpowiednią firmę outsourcingową do druku 3D?

Zanim zaczniesz szukać dostawcy, określ najpierw cel biznesowy, w osiągnięciu którego ma pomóc Ci podwykonawca. Jeśli posiadasz większe projekty i szukasz długofalowej współpracy, wtedy duża korporacja sprawdzi się lepiej. Krótkie projekty, które cechuje duża dynamika i wiele zmiennych, warto realizować z mniejszymi partnerami.

 MNIEJSZY DOSTAWCADUŻA KORPORACJA
1.Szybsza wymiana informacjiWysoki standard usługi
2.Krótszy proces decyzyjnySztywne procedury
3.Indywidualne podejście do klientaDłuższy proces decyzyjny
4.Specjaliści od technologii niszowychSzablonowe podejście do klienta
5.Mniejsza różnorodność metod produkcjiWiększa gama dostępnych technologii

Chcesz rozwijać swój biznes i szukasz odpowiedniego partnera do przemysłowego druku 3D? Skontaktuj się z naszymi specjalistami i wykorzystaj w pełni potencjał technologii Multi Jet Fusion.

 

 

Wróć do przeglądu

Pozostałe aktualności

Blog

Technologia addytywna

09.09.2022 - Czy produkcja niskoseryjna może być opłacalna?

Dowiedz się więcej
Blog

Koła przemysłowe

19.12.2022 - Jak dobrać zestaw jezdny w 4 krokach?

Dowiedz się więcej
Blog

Elementy złączne

10.02.2023 - Śruby z tworzywa vs. śruby metalowe

Dowiedz się więcej
Blog

Zaślepki do rur i profili

05.08.22 - Jak prawidłowo dobrać model i rozmiar?

Dowiedz się więcej
Blog

Modelowanie 3D

07.07.22 - Jak poprawnie przygotować plik do druku 3D?

Dowiedz się więcej