Masz pytania?
Osoba kontaktowa
Połączenie zwrotne

Skorzystaj z możliwości jakie daje druk 3D

Druk 3D dla przemysłu

Oferujemy wydruk niestandardowych produktów w technologii spiekania proszku PA 12. Druk przestrzenny pozwala nam nie tylko na szybkie prototypowanie elementów dedykowanych, ale przede wszystkim na tworzenie produktów o skomplikowanej geometrii, których wykonanie w technologii wtrysku jest niemożliwe. Wytwarzanie przyrostowe nie generuje kosztów początkowych, dlatego jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnych technologii, szczególnie w przypadku produkcji jednostkowej i niskoseryjnej.

Skanowanie 3D

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu skanowania 3D w przedziale od 60 mm do 500 mm. Wykorzystanie najnowszej technologii pozwala w szybki sposób stworzyć cyfrowy model istniejącego elementu. Zeskanowany obiekt możemy następnie zmodyfikować oraz wydrukować przy użyciu nowoczesnej drukarki 3D. Skanowanie przestrzenne może być wykorzystane ponadto do odtworzenia dokumentacji technicznej uszkodzonych komponentów, niedostępnych już w ofercie producenta, a także do wykonania dokładnych pomiarów eksploatowanych elementów pod kątem deformacji i zdatności do dalszego użytkowania.

Projektowanie 3D z wykorzystaniem analizy DFM

Projektując nowe produkty lub elementy techniczne stosujemy analizę DFM, która uwzględnia wszystkie wymagania konstrukcyjne oraz technologiczne przy zachowaniu jak najniższych kosztów wytworzenia. Technologia ta pozwala już na etapie projektowania zoptymalizować geometrię i związane z nią właściwości techniczne, a także zredukować materiał potrzebny do wydruku części.

Zalety druku 3D metodą spiekania proszku

Druk 3D

Krótki czas realizacji

Jednym z głównych atutów druku 3D jest skrócenie czasu produkcji skomplikowanych elementów oraz prototypów.

Więcej informacji
Druk 3D

Brak kosztów początkowych

Do produkcji wystarczy odpowiedni model 3D wykonywanej części, dzięki czemu nie ma wysokich kosztów wyprodukowania formy wtryskowej. Produkcja jest opłacalna nawet przy jednostkowych zamówieniach. Koszt produkcji uzależniony jest głównie od wymiarów i objętości danego elementu.

Więcej informacji
Druk 3D

Dowolna liczba drukowanych egzemplarzy

Ilość wyprodukowanych elementów mieści się w przedziale od jednej do kilkuset sztuk w jednym procesie wydruku, co zapewnia maksymalną optymalizację przy krótkich seriach produkcyjnych

Więcej informacji
Druk 3D

Dowolność w projektowaniu

Technologia 3D eliminuje dotychczasowe ograniczenia geometrii wytwarzanych części. Stopień skomplikowania produktu nie ma wpływu na cenę, a w jednym procesie można wyprodukować części o różnej geometrii.

Więcej informacji
Druk 3D

Dedykowane rozwiązania

Szybkie prototypowanie może znacznie przyspieszyć projektowanie całego złożonego końcowego produktu, pozwala inżynierom szybciej wprowadzić innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu firma może łatwiej zaadaptować się do potrzeb Klienta.

Więcej informacji
Druk 3D

Dokładność wymiarowa

Wydrukowane przez nas elementy utrzymują dokładność wymiarową rzędu 0,2 mm. Istnieje możliwość drukowania mechanizmów złożonych z wielu współpracujących ze sobą części bez konieczności późniejszego montażu.

Więcej informacji

Przykładowe realizacje

Produkty wykonane metodą druku 3D

01
04